Кафедра психології, педагогіки та лінгводидактики співпрацює зі стейкхолдерами

В рамках проекту пройшла лекція директора ГО «Здорове суспільство», кандидата психологічних наук, доцента Оксани Кривоногової щодо роботи з дітьми з РАС.
Слід зазначити, що Громадська організація «Здорове суспільство» існує майже 10 років. Займається медико-психолого-педагогічною допомогою особливим дітям, та їхнім рідним.
Як відомо, аутизм (розлади аутистичного спектру (РАС) – це стан, який виникає внаслідок порушення розвитку головного мозку і характеризується вродженим та всебічним дефіцитом соціальної взаємодії та спілкування. Його неможливо вилікувати, проте з часом можна скоригувати і адаптувати людину до соціального життя.
Комунікація – це не лише слова. Це жести, символи-піктограми, звуки, жестова мова, інші допоміжні технології.
Під час лекції обговорювалися питання:
Як системно розвивати мовлення та навички спілкування у дітей з мовленнєвими порушеннями.
Як налагодити комунікацію в початковій школі, на інклюзивному та спеціальному навчанні.
Як коригувати поведінку дітей за допомогою візуальної підтримки вдома та на заняттях.
Прості вправи з піктограмами та жестами для розвитку мовлення та навичок комунікації.