ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНИХ ТЕХНОЛОГІЙ І ЗВ’ЯЗКУ

17 травня – Всесвітній день електрозв’язку та інформаційного суспільства

 

17 травня щорічно відзначається Всесвітній день електрозв’язку та інформаційного суспільства. Метою започаткування свята є підвищення рівня поінформованості про різні можливості, які може принести використання інформаційно-комунікаційних технологій суспільству.
До 2006 року це свято мало назву Міжнародний день електрозв’язку, потім – Всесвітній день телекомунікацій ООН. Його почали відзначати у 1969 році за рішенням сесії Адміністративної ради Міжнародного союзу електрозв’язку (МСЕ).
Дату 17 травня було обрано невипадково: у 1865 році в цей день, після двох з половиною місяців переговорів, у Парижі урядами 22 держав було підписано першу міжнародну Телеграфну Угоду. Тоді ж з’явився Міжнародний Телеграфний Союз, який з 1932 року називається Міжнародний Союз Електрозв’язку.
27 березня 2006 року Генеральна Асамблея ООН прийняла Резолюцію, в якій проголосила 17 травня Всесвітнім днем інформаційного суспільства. Цей день вважається професійним святом усіх спеціалістів IT-сфери.
«Для нашого вишу свято Всесвітнього дня електрозв’язку та інформаційного суспільства має велике значення. Навіть у назві ДУІТЗ наголошено на тому, що сфера зв’язку є основною перевагою освітньої програми. Історія університету – це історія винаходів у сфері використання різних видів зв’язку. Наприклад, випускник 1934 року  А. Г. Молдованов був командиром вузла радіозв’язку, через який проходила інформація з місця підписання Акту про капітуляцію Німеччини. Можна назвати чимало імен наших викладачів і випускників, які зробили неабиякий внесок у розвиток галузі.  Сьогодні викладачі, випускники та студенти ДУІТЗ продовжують славні традиції вишу. Наші спеціалісти працюють у кіберзагонах і боронять кіберпростір країни. Розробками наших лабораторій активно користуються у Збройних Силах України. Тільки один маленький приклад, про який можна говорити, це розробка спеціальних плащів, що мають теплоізоляційний прошарок, який дозволяє бути непомітними для тепловізора. Також можна згадати наші  транкінгові радіостанції, які працюють на глибині 5 метрів під водою та багато іншого. Це наш внесок у Перемогу, наші напрацювання на майбутнє», – зазначив ректор Державного університету інтелектуальних технологій і зв’язку Олександр Назаренко.

 

Державний університет інтелектуальних технологій і зв'язку

Адреса:

65023, м.Одеса

вул. Кузнечна, 1

Державний університет інтелектуальних технологій і зв’язку © 2024