Міжнародної конференції «Актуальні проблеми реалізації адаптаційного потенціалу особистості в сучасних умовах життєдіяльності

[vc_row][vc_column][vc_row_inner][vc_column_inner width=”1/6″][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”4/6″][vc_empty_space height=”10px”][vc_column_text]

[/vc_column_text][vc_empty_space height=”10px”][vc_single_image image=”30017″ img_size=”large” alignment=”center”][vc_column_text]

18-19 листопада 2022 poкy відбулася II Міжнародна науково-практична конференція «Актуальні проблеми реалізації адаптаційного потенціалу особистості в сучасних умовах життєдіяльності».

Організаторами конференції стали Донецький  національний університет імені Василя Стуса та Одеський державний університет інтелектуальних технологій і зв’язку. Серед партнерів конференції:  Академія прикладних наук – Вища школа управління і адміністрації в Ополе (Польща), Белградський університет (Сербія), Вільнюський університет (Литва), Вроцлавський університет (Польща), кафедра україністики Варшавського університету (Польща), Міжнародний гуманітарний університет, Одеський інститут ПрАТ «ВНЗ «МАУП», Сілезька академія (Польща), Хмельницький національний університет, Чорноморський національний університет імені Петра Могили.

Захід проходив на платформі Google Meet.

Привітав учасників конференції та всіх присутніх ректор Державного університету інтелектуальних технологій та зв’язку Олександр Назаренко. «Державний університет інтелектуальних технологій та зв’язку опановує не тільки інформаційні технології зв’язку, але й міжособистісні комунікації, адаптивний потенціал особистості. Реалізуючи цей напрямок розвитку, наш Університет став засновником Центру психологічної допомоги та соціальної адаптації, який працює при кафедрі психології, педагогіки та лінгводидактики Спеціалісти Центру мають можливість розвивати свої компетенції та методи роботи з надання психологічної допомоги внутрішньо переміщеним особам, у тому числі дітям та сім’ям із дітьми, які постраждали внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів. В цьому році наш Університет отримав грант від ЮНІСЕФ для розвитку саме цього напрямку. Ми започаткували спеціальність «Психологія» й здійснили набор. Розвиток адаптаційного потенціалу особистості є одним з пріоритетних напрямків нашого університету, який відповідає загальнонаціональним цілям нашої країни», – зазначив Олександр Аскольдович.

З вітальним словом до всіх присутніх звернувся також проректор з наукової роботи Донецького національного університету Ілля Хаджинов. Він підкреслив важливість і актуальність проведення наукового форуму, особливо в теперішній час, коли в Україні триває війна і багато людей потерпають від її наслідків і потребують, крім інших, психологічної допомоги для укріплення адаптаційного потенціалу, особистісних ресурсів.

Цікаві і актуальні доповіді представили:

Пальчинська М. В.- д.філос.н., проф., зав.кафедри психології, педагогіки та лінгводидактики, керівник Центру психологічної допомоги та соціальної адаптації, Одеський державний університет інтелектуальних технологій і зв’язку. Тема доповіді: «Психологічна допомога сім’ям із дітьми в умовах воєнного стану»;

Нерубасська А. О. – д.філос.н., доц., зав.кафедри загальнонаукових, соціальних та поведінкових дисциплін, Одеський інститут ПрАТ «ВНЗ «МАУП». Її доповідь була на тему: «Параметричний аналіз системи комунікації особистості»;

Таранюк Г. – здобувач вищої освіти магістерського рівня 2 року навчання, спеціальності 053 Психологія, Чорноморський національний університет імені Петра Могили. Тема доповіді: «Особливості використання копінг-стратегій та психологічних захисних механізмів жителями прифронтової зони»,

Короцінська Ю.А. старший викладач кафедри психології, Донецький національний університет імені Василя Стуса. Її доповідь була на тему: «Психологічні методи формування у юнаків мотивації до емоційної саморегуляції».

Присутні задавали запитання доповідачам, велися жваві наукові  дискусії і обговорення.

Підведення підсумку роботи пленарного засідання конференції зробила Оверчук В.А. – д.е.н., к.психол.н., проф., завідувачка кафедри психології Донецького національного університету імені Василя Стуса. Вона підкреслила актуальність проблематики виступів доповідачів, коротко охарактеризувала напрямки роботи психолога у період воєнного стану в Україні з дітьми та дорослими, окреслила перспективи майбутньої співпраці з вишами-партнерами конференції.