До зірок! Студенти ДУІТЗ підготували цікаві доповіді до Міжнародного дня космонавтики

Генеральна Асамблея ООН у своїй резолюції від 7 квітня 2011 року проголосила 12 квітня Міжнародним днем польоту людини в космос, щоб щороку відзначати на міжнародному рівні початок космічної ери для людства. Чи знаєте ви, що перша пісня у космосі, яку виконали за сотні кілометрів від Землі, була саме українською мовою. 12 серпня 1962 року космонавт Павло Попович на прохання конструктора Сергія Корольова заспівав пісню «Дивлюсь я на небо та й думку гадаю». До речі, свої перші кроки до зірок Сергій Корольов зробив саме в Одесі. До Дня космонавтики студенти-журналісти (факультет бізнесу та соціальних комунікацій) провели невелике дослідження з історії Державного університету інтелектуальних технологій і зв’язку. Нагадаємо, що Університет було створено у 2020 році на базі славетних Одеської національної академії зв’язку імені О.С. Попова (ОНАЗ) і Одеської державної академії технічного регулювання та якості (ОДАТРЯ). Ректор ДУІТЗ Олександр Назаренко зазначив: «Історія розвитку нашого закладу вищої освіти – це кроки до підготовки ери космонавтики. Саме у нас була вихована плеяда видатних науковців, інженерів, винахідників, які працювали та працюють у космонавтиці». Наприклад, випускник тоді ще Одеського електротехнічного інституту зв’язку Іван Акулінічев, який також мав і медичну освіту, працював начальником медичного відділу підготовки космонавтів Інституту космічної медицини, відповідальним за медичне забезпечення космічних польотів на кораблях серії «Схід» («Восток»). Для медичного контролю за станом космонавтів і збору наукової інформації під його керівництвом було розроблено спеціалізовану бортову медичну апаратуру «Вега-А». Вона забезпечувала безперервну передачу даних електрокардіографії та частоти дихання космонавта до Центру управління польотами. Іван Акулінічев був членом стартових бригад із запуску в космос перших космонавтів. Ще один вихованець – Лейба Меєрович Косой був інженером-конструктором і вченим у галузі створення ракетно-космічної техніки, головним науковим співробітником Державного ракетного центру, доктором технічних наук. Він також брав участь у підготовці та здійсненні першого у світі польоту космічного корабля-супутника «Схід» з людиною на борту. А інший випускник – Амос Большой є розробником методів телеуправління та телеконтролю для космічних апаратів і штучних супутників Землі. Він займався проєктами запуску міжпланетних станцій «Луна» та «Венера». Випускники ОЕІЗ працювали членами екіпажів науково-дослідних кораблів «Космонавт Юрій Гагарін», «Космонавт Комаров» та «Академік Корольов». Ці судна входили до складу командно-вимірювального комплексу та були призначені для управління польотом космічних апаратів. Варто зазначити, що сьогодення Університету не менш «космічне». Наші студенти вивчають світ інтелектуальних технологій, штучного інтелекту та супутникового зв’язку. Але то вже інша тема журналістського дослідження.