Державний університет інтелектуальних технологій і зв’язку співпрацює з лідерами профільних галузей Така співпраця дає можливість розуміти напрями розвитку, оновлювати навчальні програми та предмети, матеріально-технічну базу, впроваджувати програми сертифікації студентів і готувати для ринку праці якісних фахівців. Сьогодні хочемо розповісти про досвід співпраці з компанією Synergia SE. Розвиток партнерських відносин Університету з компанією Synergia SE, де сторону нашого навчального закладу представляє кафедра комп’ютерної інженерії та інформаційних систем, розпочався з 2003 року. Synergia SE – це ексклюзивний представник швейцарської компанії R&M (Reichle&De-Massari AG), провідного світового виробника обладнання для структурованих кабельних систем (СКС). Саме в 2003 році в Університеті (тоді – Одеській національній академії зв’язку ім. О. С. Попова) було змонтовано першу структуровану кабельну систему, на базі якої була розгорнута сучасна комп’ютерна мережа. Викладачі кафедри пройшли навчання у тренувальному центрі компанії, склали іспити й отримали сертифікати рівня Designer SCS. У 2004 році кращі викладачі кафедри (Нікітюк Л. А., Щербаков М. Ю., Ковальов Д. І., Царьов Р. Ю.) пройшли додаткове навчання та отримали сертифікати рівня Teacher SCS. У 2005 році за підтримки компанії Synergia SE на базі кафедри було розпочато програму сертифікації кращих студентів нашого ЗВО, які вивчають дисципліну «Структуровані кабельні системи» в межах навчального плану. Програма періодично оновлюється й є чинною досьогодні. За час її існування більш ніж 200 кращих студентів пройшли сертифікацію й отримали сертифікати різних рівнів. У 2006 році на кафедрі комп’ютерної інженерії та інформаційних систем відкрито авторизовану лабораторію СКС. У 2014 році за підтримки компанії Synergia SE було опубліковано підручник «Структуровані кабельні системи» (автори: Царьов Р. Ю., Нікітюк Л. А., Резніченко П. І.). На сьогодні це видання – єдиний підручник, який державною мовою висвітлює національні норми та стандарти у сфері структурованих кабельних систем (СКС). Плідну співпрацю кафедри ДУІТЗ та компанії Synergia SE підтверджено нещодавно підписаним сторонами символічним меморандумом та планом подальших дій. Тож спираємось на цінності, обмінюємося ресурсами та даємо один одному нові можливості!