28 червня — День Конституції України

Сьогодні виповнюється 27 років з дня ухвалення Основного Закону нашої країни. Другий рік поспіль Україна відзначає День Конституції в умовах воєнного стану, запровадженого через повномасштабне вторгнення Росії.

У 1991 році Україна здобула незалежність, проте ще п’ять років у державі діяв старий основний закон.
28 червня 1996 року о 9 годині 18 хвилин під час п’ятої сесії Верховної Ради України II скликання була ухвалена нова Конституція.
Документ отримав підтримку 315 народних депутатів. У ньому визначалася сильна президентська влада, гарантувалися права приватної власності, затверджувалися нова державна символіка, статус української мови як єдиної державної, Крим визнавався автономною республікою у складі України. Конституція України набула чинності одразу в день ухвалення.

Взагалі новітній конституційний процес розпочався одразу ж після прийняття 16 липня 1990 року Верховною Радою УРСР «Декларації про державний суверенітет України» та вже у жовтні була створена Конституційна комісія.

Нагадаємо, що Конституція — це головний державний закон, який визначає порядок і принципи функціювання представницьких, виконавчих та судових органів влади, державний устрій, права й обов’язки держави, суспільства та громадян, виборчу систему.

Сьогодні Державний університет інтелектуальних технологій і зв’язку вітає всіх з Днем Конституції України та бажає кожному мирного неба й перемоги, світлих ідей, прекрасного життя, повноцінної реалізації та барвистих подій!