ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНИХ ТЕХНОЛОГІЙ І ЗВ’ЯЗКУ

Наш університет став базою проведення Міжнародної науково-практичної конференції «Конфлікти у контексті допомоги біженцям»

27 вересня 2023 року на базі Державного університету інтелектуальних технологій і зв’язку за підтримки DAAD відбулася міжнародна науково-практична конференція «Конфлікти у контексті допомоги біженцям».
Організаторами форуму стали Університет Гамбурга (Німеччина) та Державний університет інтелектуальних технологій і зв’язку. Соорганізатори та партнери: ГО «Взаємодія» ( Молдова); Громадська спілка «Національний Центр Медіації» (Киргизія); Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу; Київський національний університет імені Тараса Шевченка; КУ «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» Запорізької міської ради; Льотна академія Національного авіаційного університету (м. Кропивницький); Південноукраїнський національний педагогічний університет ім.Ушинського; Спілка громадських об’єднань «ІНОВЕСТ-ХАБ» (м. Київ); Українська інженерно-педагогічна академія (м. Бахмут); Університет «Николая Сали» ULIM (Молдова); Університет «ТУРАН» (Казахстан); Університет державної фіскальної служби України (м. Ірпінь); Університет Миколаса Ромереса (Литва); Херсонський національний технічний університет; Чорноморський національний університет імені Петра Могили (м. Миколаїв).
Мета конференції — обговорення проблемних питань з надання психосоціальної підтримки біженцям, з урахуванням особливостей конфлікту.
У вітальному слові ректор ДУІТЗ Олександр Назаренко зазначив актуальність проведення конференції для нашого вишу та Одеси: «Для нас велика честь прийняти на базі нашого університету Міжнародну науково-практичну конференцію «Конфлікти у контексті допомоги біженцям». У межах проєкту в університеті працює Центр психологічної допомоги і Центр медіації та ефективних переговорів. Ми сподіваємося на подальшу співпрацю та чекаємо на вас уже в мирній Одесі. Бажаю конференції плідної роботи та просування ідей проєктів DAAD у майбутньому».
Професор, д.н.держ.упр., проректор з навчальної роботи Державного університету інтелектуальних технологій і зв’язку Світлана Хаджирадєва відзначила, що нинішня конференція –  ювілейна. «10 років тому, у  квітні 2013 року в Одесі керівник міжнародного проєкту DAAD, професор Олександр Редліх проводив міжнародний воркшоп для педагогів і психологів з теми «Вирішення конфліктів методом медіації». Цей захід  став початком формування команди експертів. За цей час нам вдалося зробити дуже багато. Було проведено більше 1000 навчальних тренінгів і воркшопів для різних цільових груп в Азербайджані, Киргизії, Молдові, Україні та Німеччині. Проведено 7 соціологічних досліджень. Видано 7 методичних посібників для тренерів та коучів, з яких 2 електронних посібника на платформі Padlet. За цей час також проведено 26 міжнародних науково-комунікативних заходів, зокрема круглі столи у партнерстві з Національною академію державного управління при Президентові України, Офісом уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, провідними вишами країни», – зазначила професор С.К. Хаджирадєва.
Своєю чергою керівник міжнародного проєкту DAAD «Mediation service», д.психол.н., професор Олександр Редліх розповів, що 10 років співпраці – це великий науковий та практичний досвід, який наші фахівці можуть застосовувати. Це нові можливості для роботи з різними групами людей, що потрапили у кризову ситуацію. На жаль, через війну в Україні мільйони громадян опинилися у кризовій ситуації, втратили житло й рідних, стали біженцями в різних країнах світу та вимушеними переселенцями. Саме про досвід у вирішенні конфліктів серед біженців говорили Олександр Редліх та Марія-Луїза Шульц-Хеммінг, відкриваючи першу дискусійну панель конференції «Особливості конфліктів, з якими стикаються біженці, та проблеми їхнього психоемоційного стану, зокрема українських дітей та матерів».

 

Державний університет інтелектуальних технологій і зв'язку

Адреса:

65023, м.Одеса

вул. Кузнечна, 1

Державний університет інтелектуальних технологій і зв’язку © 2024