ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНИХ ТЕХНОЛОГІЙ І ЗВ’ЯЗКУ

Під час роботи клубу з психології наші студенти опанували багато цікавих психологічних технік

На кафедрі соціально-гуманітарних наук Державного університету інтелектуальних технологій і зв’язку кілька років поспіль працює науковий клуб з психології.

В.о. завкафедри  соціально-гуманітарних наук професор, доктор філософських наук Мар’яна Пальчинська розповіла, що протягом 2023-2024 навчального року у межах роботи клубу для студентів І та II курсу спеціальності 053 «‎Психологія»‎  було проведено низку цікавих зустрічей.

Наприклад, у вересні 2023 р. було розглянуто тему «Конфліктна поведінка: виграшні та програшні стратегії». Студенти прослухали доповідь про поняття і види конфліктів, а також проаналізували свої найулюбленіші стратегії поведінки в конфліктних ситуаціях за допомогою артметодики «Швидконогий Олень та Дзвінка Струна».

Листопад минулого року був присвячений темі «Стресостійкість: допоможи собі та іншим». Студенти ознайомилися з видами стресу, обговорили фактори, які викликають стрес та шляхи запобігання йому.

Пройшли проєктивний тест на реакцію в екстремальних ситуаціях «Не дай людині впасти». Ця методика показує можливі дії в критичній ситуації. Робота дозволяє на основі принципів цілісної психології виявити особливості та специфіку поведінки у форс-мажорних ситуаціях.

«У січні 2024 року ми зі студентами розглянули тему «Я та Інший: прийняття своєї Тіні». Учасники клубу ознайомилися з поняттям проєкції під час переживання негативних емоцій. А засвоєння арттерапевтичних вправ «Я і не-Я» дало змогу поглянути на свою тіньову сторону та примиритись із нею. В березні під час роботи клубу вивчали тему «Рефлексія як спосіб самопізнання». Студенти засвоювали медитативне нейрографічне малювання», – зазначила Мар’яна Пальчинська. На її думку, такі допоміжні зустрічі дозволяють майбутнім психологам якнайбільше зануритися в цікаву науку про  психічні явища та поведінку людини, опанувати різні техніки й уже мати інструменти для роботи в малих групах, наприклад, у колі своїх рідних та друзів.

Нагадаємо, в Державному університеті інтелектуальних технологій і зв’язку готують фахівців за спеціальністю 053 «‎Психологія»‎ (факультет бізнесу та соціальних комунікацій).

Випускники ДУІТЗ потрібні на ринку психологічних послуг. Спеціальність 053 «‎Психологія»‎ охоплює майже всі сфери життєдіяльності людини, що дає змогу реалізовувати свою кар’єру в різних напрямах: IT, економіці, політиці, освіті, науці, соціальній сфері тощо. Кар’єрний шлях випускників ДУІТЗ розпочинається ще під час навчання та практики у сферах IT та бізнесу, що надає випускникам університету переваги у працевлаштуванні.

Державний університет інтелектуальних технологій і зв'язку

Адреса:

65023, м.Одеса

вул. Кузнечна, 1

Державний університет інтелектуальних технологій і зв’язку © 2024