28 червня – День Конституції України

Щорічно 28 червня в Україні святкують важливе державне свято — День Конституції України. Сьогодні виповнюється 28 років з дня ухвалення Основного Закону нашої держави.
Це єдине державне свято, закріплене в самій Конституції, і третій рік поспіль Україна святкує його в умовах воєнного стану, запровадженого через повномасштабне вторгнення РФ.

У 1991 році Україна здобула незалежність, проте ще п’ять років у державі діяв старий основний закон.
28 червня 1996 року під час п’ятої сесії Верховної Ради України II скликання, після майже доби безперервної роботи була ухвалена нова Конституція. Документ отримав підтримку 315 народних депутатів.
Прийняття Конституції закріпило правові основи незалежної України, її суверенітет і територіальну цілісність, стало важливим кроком у забезпеченні прав людини та громадянина, сприяло подальшому підвищенню міжнародного авторитету України на світовій арені.

Першою українською державною збіркою законів історики вважають ухвалену в 1710 році Конституцію Пилипа Орлика. Документ регулював стосунки між гетьманом та запорізькими козаками, висловлюючи інтереси останніх. Чинності ця конституція так і не набула.

Взагалі новітній конституційний процес розпочався одразу ж після прийняття 16 липня 1990 року Верховною Радою УРСР «Декларації про державний суверенітет України» та вже у жовтні була створена Конституційна комісія.

Сьогодні ректор Державного університету інтелектуальних технологій і зв’язку Олександр Назаренко вітає всіх з Днем Конституції України й бажає кожному мирного неба, добра, міцного здоров’я, щастя, подальших успіхів у всіх справах та починаннях заради процвітання незалежної України й добробуту її народу!