29 вересня – День пам’яті жертв Бабиного Яру

29 вересня в Україні відзначається важливий день — річниця трагедії Бабиного Яру. Цьогоріч буде вже 83 річниця наймасовішого розстрілу в урочищі, який вчинили нацисти 29-30 вересня 1941 року. Тоді загинуло понад 33 тисячі людей. День пам’яті жертв Бабиного Яру — важлива дата, яку не можна забувати.

У 2005 році, згідно з указом Президента України, 29 вересня було офіційно проголошено Днем пам’яті жертв Бабиного Яру. Цей день встановлено для того, щоб вшанувати пам’ять про загиблих і привернути увагу суспільства до важливості пам’яті про минуле.

Бабин Яр – це урочище, розташоване на північному заході Києва, яке стало символом жахливих злочинів, скоєних під час Голокосту.
У 2007 році на місці трагедії відкрили Національний історико-меморіальний заповідник “Бабин Яр”.

Повномасштабне вторгнення Росії в Україну знову відкрило незагоєні рани. 1 березня 2022 року країна-агресор цинічно здійснила ракетний обстріл пам’ятного місця, завдавши нових страждань цій землі.

«Сьогодні, коли Україна знову переживає жахіття війни, цей біль минулого стає особливо гострим. Наш народ бореться за своє право на життя, свободу та незалежність. Історія Бабиного Яру нагадує нам про те, наскільки важливо зберігати пам’ять про минулі злочини, щоб протистояти новим. Пам’ятаємо кожного, хто став жертвою Геноциду! Вічна й світла пам’ять загиблим!» – зазначив ректор ДУІТЗ Олександр Назаренко.