Нікітюк Леся Андріївна

доцент, кандидат наук зі спеціальності

«Мережі, вузли зв’язку та розподілення інформації»

lesyanikityuk579@gmail.com

Scopus Author ID: 55225669000

ORCID: 0000-0003-1777-8452

Телекомунікаційні та інформаційні мережі, Основи інфокомунікацій, Системний аналіз, Планування та проєктування комп’ютерних мереж, Проєктування інформаційних систем.

Під керівництвом доцента Лесі Нікітюк захищаються бакалаврські та магістерські роботи, виконуються студентські наукові роботи, захищена кандидатська дисертація.

Сфера наукових інтересів: телекомунікаційні та інформаційні мережі,  методи оптимального синтезу комп’ютерних мереж, оптимізація та проектування сервісних платформ,  методологія системного аналізу.

Вчена має понад  200 публікацій наукового та навчально-методичного характеру, з них  8 публікацій, що індексуються у науко метричних базах Scopus та Web of Science, приймає активну участь у міжнародних науково-практичних конференціях. Вона є також автором 6 підручників та 7 навчальних посібників, 4 колективних монографій,  має два свідотства про реєстрацію авторського права.

Підвищувала кваліфікацію та проходила стажування  у  ТОВ «International Academy of Psychosynerge-tics and Alphalogy»,   «R&M» (Швейцарія ), Національному університеті «Одеська політехніка».

Є відповідальною від кафедри за впровадженні Освітньої програми «Подвійний диплом» для здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти за спеціальністю 172  Телекомунікації та радіотехніка між Державним університетом інтелектуальних технологій і зв’язку та Університетом прикладних наук Анхальт (Німеччина).

• Вчене звання – доцент (Атестат доцента, серія ДЦ, №043508, Рішення атестаційної колегії Держ.ком. освіти від 11.11.1991 р.).
  • Науковий ступінь – кандидат технічних наук зі спеціальності 12.14 Мережі, вузли зв’язку та розподілення інформації, серія ТН, № 096713, Рішення президії Вищої атестаційної комісії від 11.02.1987.
  • Ступінь вищої освіти – магістр зі спеціальності «Радіозв’язок і радіомовлення», присвоєна кваліфікація «Інженер радіозв’язку», 16.06.1969 Одеським електротехнічним інститутом зв’язку ім. О.С. Попова.

У 1998 р. нагороджена нагрудним знаком «Почесний зв’язківець України», наказ № 133/К  Державного комітету зв’язку України від 17.08.98.

Присвоєно Почесне звання «Заслужений працівник освіти України». Посвідчення № 1484, Указ президента № 1299 від 12 листопада 2003 р.

У листопаді 2010 р. отримала диплом за видання підручника «Телекомунікаційні та інформаційні мережі», що посіло перше місце на конкурсі «Книжковий дивосвіт України» у номінації «Краща навчальна та навчально-методична книга», 12.11.2010.

В системі вищої освіти працює з 1969 року, зокрема на посадах:

• інженер НДВ Одеської національної академії зв’язку ім. О.С. Попова (1969-1970);
  • молодший науковий співробітник Одеської національної академії зв’язку ім. О.С. Попова (1970-1981);
  • старший науковий співробітник Одеської національної академії зв’язку ім. О.С. Попова (1981-1988);
  • старший викладач кафедри автоматизації та технологічних процесів Одеської національної академії зв’язку ім. О.С. Попова (1988 -1989);
  • доцент кафедри автоматизації та технологічних процесів Одеської національної академії зв’язку ім. О.С. Попова (1989 – 2003);
  • доцент кафедри мереж зв’язку Одеської національної академії зв’язку ім. О.С. Попова (2003-2006);
  • завідувач кафедри мереж зв’язку Одеської національної академії зв’язку ім. О.С. Попова (2006 -2021);
  • з 2021 р. завідувач кафедри комп’ютерної інженерії та інформаційних систем Державного університету інтелектуальних технологій і зв’язку.