ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНИХ ТЕХНОЛОГІЙ І ЗВ’ЯЗКУ

23 квітня – день українських психологів

 

23 квітня відзначається Всеукраїнський день психолога. Свято людей, покликання яких полягає у збереженні нашого психічного здоров’я. Саме тоді, коли лікарі рятують фізичне здоровʼя та життя, психологи піклуються про повернення душевного спокою і зміцнення психічного здоровʼя.
Відзначати цей день почали не так давно, адже й сама наука психологія – зовсім молода. Проте нині день психолога набув вагомого значення та є нагодою вшанувати лікарів наших душ.
У нашому університеті успішно працює кафедра соціально-гуманітарних наук, для якої спеціальність 053 «Психологія» є основною. В.о. завідувача кафедри, професор, доктор філософських наук Мар’яна Пальчинська зазначила, що психологи в Україні нині допомагають пережити спогади, що травмують, навчитися спілкуватися з тими, хто постраждав через війну, та жити в нових неспокійних реаліях, знайти спільну мову й порозуміння з близькими, які повертаються з фронту.

«Психологія є універсальною професією, яка має широке застосування в галузі IT і не тільки. Знання психології допомагають особистісно зростати, вирішувати життєві питання та надавати підтримку іншим, сприяючи уникненню конфліктів. Вони також корисні для самовдосконалення й адаптації до змін у навколишньому середовищі. Вивчення психології допомагає підвищити ефективність професійної діяльності, розвивати бізнес і налагоджувати взаємини в колективі, сприяючи досягненню гармонії з навколишнім середовищем. Психологи можуть працювати в різних сферах, таких як виробництво, освіта, охорона здоров’я, соціальне забезпечення, управління підприємством, правоохоронні та військові органи, центри працевлаштування та громадсько-політичні організації», – говорить Мар’яна Вікторівна.
Кафедра активно співпрацює з КНП «Одеський обласний медичний центр психічного здоров’я» Одеської обласної ради, КЗВО «Одеська обласна Академія неперервної освіти Одеської обласної ради», Центром підтримки інклюзивної освіти (м. Одеса), ДЗ «Південноукраїнський національний педагогічний університет ім. К.Д. Ушинського, кафедрою практичної психології Одеського національного морського університету, громадським об’єднанням «Здорове суспільство» тощо.
У лютому 2022 року в ДУІТЗ було створено Центр психологічної допомоги та соціальної адаптації. Основною метою діяльності Центру Університету є надання психологічної допомоги учасникам освітнього середовища, а також іншим верствам населення, наприклад, внутрішньо переміщеним особам, зокрема і дітям, військовослужбовцям, учасникам бойових дій та прирівняним до них особам і членам їхніх сімей, тим, хто потрапив у кризову життєву ситуацію.
Отже, вивчати психологію, а тим паче психологію у сфері IT – це престижно, актуально та прибутково.

«На питання «Чому ДУІТЗ?», я б відповіла так: «Тому що ДУІТЗ це:
– професіоналізм викладачів,
– сучасні навчальні дисципліни,
– активна практична підготовка,
– опанування новітніх технологій у психології,
– тренінги, майстер-класи, студії,
– затребуваність освітнього напряму,
– цікаве навчання, направлене на розвиток нестандартного та професійного мислення», – каже Мар’яна Пальчинська.
Слід зазначити, що сфери працевлаштування наших випускників дуже широкі:
– hr-менеджер у IT-компаніях,
– психолог-консультант у IT-компаніях, який оптимізує роботу команди проєкту,
– коуч,
– приватна психологічна практика,
– штатний психолог в установах підбору кадрів (кадрові агентства, центри працевлаштування та профорієнтації),
– залучений фахівець-психолог у сфері кібербезпеки,
– психолог в освітніх установах (дошкільні заклади, школи раннього розвитку, центри раннього втручання, інклюзивно-ресурсні центри, заклади вищої освіти тощо),
– психолог у державних та приватних реабілітаційних центрах,
– психолог-консультант у службах екстреної допомоги.

Державний університет інтелектуальних технологій і зв'язку

Адреса:

65023, м.Одеса

вул. Кузнечна, 1

Державний університет інтелектуальних технологій і зв’язку © 2024