9 жовтня – Всесвітній день пошти

Сучасна пошта – це праця в секторі логістики, електронної комерції, поштово-банківських послуг, каталожної торгівлі, прямої поштової розсилки.
Наш університет є лідером у розвитку сучасного поштового зв‘язку. Саме нашими вченими були розроблені національна поштова індексація України та
схема магістральних перевезень пошти в Україні. Все це стало можливим завдяки діяльності Леоніда Омеляновича Ящука – талановитого вченого, викладача й винахідника. Колектив науковців-поштовиків ОНАЗ ім. О.С.Попова розробив та втілив у життя:
– розробку принципів синхронізації оброблень і перевезення пошти;
– мінімізацію контрольних термінів пересилання поштових відправлень в Україні;
– оптимізацію мережі об’єктів поштового зв’язку;
– оптимізацію технології обробки письмової кореспонденції в Україні;
– розробку принципів визначення собівартості надавання послуг поштового зв’язку;
– розробку проєкту державного стандарту України «Поштовий зв’язок. Терміни та висновки основних понять».
Наш університет продовжує готувати фахівців у сфері поштового зв‘язку.
В бібліотеці нашого університету зібрана велика колекція спеціалізованих видань: монографії наших вчених, підручники, навчальні посібники, збірники законодавчих та нормативних документів сфери надання послуг поштового зв’язку, книги та статті з історії української пошти, сучасним напрямам поштової справи, процесу реформування поштового зв’язку, розвитку гібридної пошти й інформаційних технологій.