19 лютого – День Державного Герба України

Сьогодні відзначається День Державного Герба України. Саме 19 лютого 1992 року Верховна Рада України затвердила своєю Постановою Державний Герб незалежної України. Ним став золотий Тризуб на синьому щиті – національний символ українців часів визвольних змагань XX століття, який має статус малого герба та є головним елементом майбутнього великого герба.

Державний Герб України – це один з трьох державних символів, нарівні з Конституцією, Прапором і Гімном. Тризуб є символом національної гордості та свободи. Він має тисячолітню історію й презентує Україну як суверенну незалежну державу.

Обравши Тризуб Малим Гербом після проголошення незалежності, Україна продемонструвала спадкування традицій УНР. Саме Українська Народна Республіка 25 лютого 1918 року затвердила «знак Київської Держави часів Володимира Святого» Державним Гербом України, наголошуючи на спадковості історії нашої країни.

Зображення Державного Герба України розміщується на печатках органів державної влади та державного управління, грошових знаках, службових посвідченнях, бланках державних установ.

«Шановні друзі! Вітаю всіх з Днем Державного Герба України! Герб є одним з головних символів нашої країни. Він відображає її героїчне минуле й багату культурну спадщину, уособлює єдність українців і прагнення жити в злагоді. Уже другий рік поспіль під час повномасштабного вторгнення Росії український герб відіграє важливу роль, як символ стійкості, героїзму та прагнення до незалежності, які демонструє весь український народ. Тризуб об’єднує українських патріотів, наших захисників і захисниць. Шануймо наші державні символи! Не дамо нікому знищити українську волю, силу духу та незалежність! Слава Україні! Героям Слава!» – привітав усіх ректор ДУІТЗ Олександр Назаренко