Кафедра національної безпеки та управління суспільним розвитком

професор, доктор наук Безверхнюк Тетяна Миколаївна

Шановні друзі!
Вітаємо Вас на сторінці кафедри національної безпеки та управління суспільним розвитком!

Якісно нова архітектура системи міжнародних відносин у сфері безпеки під впливом спрямованого використання інформаційно-комунікаційних технологій, сучасні доктрини міжнародної безпеки та інформаційна складова стратегій національної безпеки, обумовили і сформували стійку потребу для безпекових і державних інституцій у професійній підготовці фахівців, здатних розв’язувати складні спеціалізовані завдання щодо захисту національного інформаційного простору на основі комплексного використання інструментарію стратегічних комунікацій, безпекових технологій, сучасних наукових методів дослідження інформаційно-комунікаційних і міжнародно-політичних процесів.

Для успішного розв’язання безпекових завдань та проблем реалізації національних інтересів України на міжнародному рівні в умовах обмеженості ресурсів і часу найбільш дієвим є проєктний підхід. Технологічні інновації не лише внесли певні коригування у те, як зараз управляють проєктами у багатьох організаціях, а й змінили вимоги до проєктних менеджерів.
Кафедра національної безпеки та управління суспільним розвитком забезпечує високоякісну підготовку фахівців за двома освітніми програмами другого (магістерського) рівня вищої освіти:
– «Управління проєктами та програмами» за спеціальністю 073 Менеджмент;
– «Міжнародна інформаційна безпека та стратегічні комунікації» – міждисциплінарна міжгалузева освітня програма за спеціальностями 291 Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії, 257 Управління інформаційною безпекою.
Особливості освітньої програми «Управління проєктами та програмами»:
 Освітня програма адаптована до міжнародного стандарту Individual Competence Baseline 4.0 (IPMA);
 Зміст навчального процесу структурований відповідно до міжнародних стандартів Project Management Institute “Project Management Body of Knowledge” (6th & 7th Editions) та “Agile: практичне керівництво”;
 Два вибіркових блоки дисциплін: управління міжнародними проектами і програмами; управління проєктами в ІТ сфері;
 Освітній процес забезпечують викладачі, які мають практичний досвід з управління проєктами та є сертифікованими за міжнародними стандартами експертами в сфері проєктного менеджменту, членами професійних фахових організацій з управління проєктами;
 Попит на випускників забезпечується наявністю укладених угод з роботодавцями, у тому числі й на виконання спільних проєктів під час навчання; наявністю грантової підтримки реалізації освітнього процесу.
Основний фокус освітньої програми «Міжнародна інформаційна безпека та стратегічні комунікації» – підготовка фахівців, які здатні до управлінської, експертної, проєктної, інформаційно-комунікативної, науково-дослідної діяльності у сфері міжнародно-політичного аналізу, стратегічних комунікацій, управління інформаційною безпекою, прогнозування тенденцій розвитку міждержавних відносин в інформаційній сфері та віддзеркалення цих процесів у стратегічних і програмних документах, розв’язання безпекових завдань та проблем реалізації національних інтересів України на міжнародному рівні.
Місія кафедри – підготовка соціально-відповідальних, висококваліфікованих та конкурентоспроможних на ринку праці фахівців, здатних компетентно приймати управлінські рішення на базі отриманих знань та вмінь, орієнтованих на реальні потреби суспільства.
На кафедрі працюють провідні науковці та практики представлених спеціальностей, які регулярно підвищують кваліфікацію та мають міжнародну сертифікацію, розробляють якісне навчально-методичне забезпечення авторських курсів, проводять наукові дослідження й приймають участь в реалізації проєктів, що у сукупності гарантує високу якість підготовки майбутніх фахівців.
Активний взаємозв’язок і співпраця зі стейкхолдерами-роботодавцями освітніх програм сприяє отриманню кожним студентом фахових компетенцій, відповідно до сучасних технологічних тенденцій та міжнародних стандартів, забезпечує формування у випускників конкурентних переваг на ринку праці.

З повагою,
в.о. завідувача кафедри національної безпеки
та управління суспільним розвитком
Тетяна БЕЗВЕРХНЮК