ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНИХ ТЕХНОЛОГІЙ І ЗВ’ЯЗКУ

В Одесі відбулася п’ята міжнародна конференція «U-Nation startup & innovation conference»

25 січня 2025 року в Одесі відбулася п’ята міжнародна конференція «U-Nation startup & innovation conference». Вона була організована U-Nation (Odesa) та реалізована за підтримки проєкту Агентства США з міжнародного розвитку USAID «Зміцнення громадської довіри в Україні (UCBI)».

У першій частині конференції «Роль інновацій та стартапів для економічного відновлення України за сучасними стандартами» були розглянуті ключові можливості для розвитку власних технологій і налагодження співпраці з міжнародною інноваційною спільнотою, що сприятиме подальшій інтеграції стартапів у процес економічного відновлення України. У цій частині виступили Ян Шапиро (Founder/CEO U-Nation), Сергій Кононенко (Директор Агенції Регіонального Розвитку Одеської області), Alvydas Medalinskas, Lithuania (Former Chairman of the Foreign Affairs Committee in the Parliament of Lithuania), Тарас Бик (Член правління ГО «Агенція відновлення та розвитку»).

   

У наступній панелі «Розвиток екосистеми стартапів та інновацій» обговорювались основні виклики для стартапів у пошуку фінансування в Україні й світі. Спікерами цієї частини були Олександр Борняков, заступник міністра цифрової трансформації України з розвитку ІТ, його колеги Наталія Денікеєва, директорка директорату розвитку IT-індустрії, та Діана Ракус, Project Lead проєктного офісу Дія.City.

Під час третьої частини конференції «Інвестиції та гранти – можливості фінансування проєктів» Mark Davis, USA (Author “Legacy”, entrepreneur, investor), Philipp Blobel, Germany (CEO German-Ukrainian Development Agency), Artem Kasparyan (Co-founder Urban Buro) та Ігор Окландер (CEO MIM Agency) визначили критерії, яким потрібно відповідати для успішного партнерства з інвестором і подачі на грантове фінансування.

Далі відбулася презентація стартапів фіналістів акселератору на головній сцені конференції.

Участь у цій конференції взяли доцент кафедри національної безпеки та управління суспільним розвитком Валерій Логвінов разом зі студентами магістратури Анастасією Богачук і Олександром Степановим, які навчаються в ДУІТЗ за освітньо-професійною програмою «Управління проєктами та програмами».

Під час конференції Валерій Логвінов обмінявся думками з Альвідасом Медалінскасом (Alvydas Medalinskas), який також є лектором університету Миколаса Ромеріса (Mycolas Romeris University – MRUNI). Темою бесіди було питання щодо ролі університетів в екосистемі стартапів та необхідності поєднання зусиль литовських і українських університетів, зокрема університетів MRUNI та ДУІТЗ, щодо започаткування спільних заходів і проєктів за даним напрямом. Пропозиція щодо організації та проведення заходу, який сприяв би розвиткові даного напряму, виявилася слушною для обох співрозмовників.

Також доцент Валерій Логвінов познайомив Альвідаса Медалінскаса з магістрантами ДУІТЗ, зазначивши, що вони добре володіють англійською, беруть участь у розробці проєкту і разом з іншими студентами університету готові до подібної співпраці.

Дякуємо організаторам та спікерам за проведення цікавої й корисної конференції!

Державний університет інтелектуальних технологій і зв'язку

Адреса:

65023, м.Одеса

вул. Кузнечна, 1

Державний університет інтелектуальних технологій і зв’язку © 2024