11 лютого 2025 року в Державному університеті інтелектуальних технологій і звʼязку до Дня безпечного інтернету відбувся Міжнародний воркшоп для керівників навчальних закладів та слухачів Школи резерву керівних кадрів закладів освіти міста Одеси.
Тема заходу – «Освіта в фокусі сучасних трендів, викликів та технологій».
Модератор заходу – доцент кафедри кібербезпеки та технічного захисту інформації, помічник декана факультету ІТК Сергій Стайкуца
«Сьогодні ми зібралися на цьому заході, щоб обговорити надзвичайно важливі аспекти створення безпечного, сприятливого для навчання середовища в закладах освіти.
Сьогодні безпека в освіті — це не лише фізичний захист, а й психологічний, емоційний і соціальний комфорт для кожного учня та викладача. Важливо об’єднувати зусилля, ділитися досвідом і вивчати найкращі практики для забезпечення цих умов», – зазначив на початку заходу ректор ДУІТЗ Олександр Назаренко.
«У цей складний час для нашої країни, безпечне й ефективне освітнє середовище є ключовим фактором для розвитку молоді та підготовки майбутніх лідерів. Спільними зусиллями ми можемо створити умови для реалізації інноваційних освітніх технологій, що забезпечать не лише безпеку, а й високий рівень якості навчання», – звернувся з привітальним словом до всіх присутніх начальник відділу інформаційно-інноваційних технологій Департаменту освіти та науки Одеської міської ради Сергій Коль.
Декан факультету телекомунікацій та радіотехніки, відповідальний за співпрацю ДУІТЗ з Департаментом освіти та науки Одеської міської ради, к.т.н. Віктор Русаловський презентував результати наукового, педагогічного й науково-технічного співробітництва в межах доповіді на тему: «Співпраця зі стейкголдерами як запорука успішного реформування сучасної освіти».
Співдоповідач, засновник компанії ТОВ «iSyb» Денис Ільницький, відзначив, що співпраця зі стейкхолдерами є ключовим елементом для успішного реформування освіти. Також він розповів про функціонування проєктної лабораторії Інтернет-речей iSyb Lab як результат співпраці між Державним університетом інтелектуальних технологій і зв’язку та «iSyb».
Наступний спікер – експерт у сфері маркетингу й AI Максим Зубенко. Він розповів про використання штучного інтелекту в освіті, про можливості й виклики його використання. У своїй презентації доповідач наголосив на ключових перевагах використання AI у навчальному процесі, зокрема персоналізації освіти, автоматизації адміністративних завдань і підвищенні доступності знань. Водночас спікер акцентував увагу на викликах, таких як ризики витоку даних, етичні питання й необхідність підготовки викладачів до роботи з новими технологіями.
Доцент кафедри комп’ютерної інженерії та інформаційних систем ДУІТЗ Роман Царьов говорив про «Безпечне користування ресурсами Інтернет». У своїй доповіді він висвітлив загрози кіберпростору для освітніх установ, методи захисту персональних даних, цифрові сліди в кіберпросторі, які типи цих слідів існують і як ними керувати, представив ефективні стратегії цифрової гігієни для учасників освітнього процесу.
Проректор з навчальної роботи ДУІТЗ, професор, доктор наук з державного управління Світлана Хаджирадєва підкреслила важливість розвитку кіберпсихології як нового напряму, необхідного для вирішення актуальних проблем – інтернет-залежність, кібербулінг і порушення емоційного стану в молоді тощо. Саме це спонукало до створення в ДУІТЗ першої в Україні кафедри кіберпсихології та реабілітації, а також магістерської програми з кіберпсихології.
Кожен з учасників заходу отримав сертифікат.
Дякуємо організаторам та учасникам за активну дискусію та внесок у розвиток безпечного освітнього середовища!