21 травня 2025 року в Державному університеті інтелектуальних технологій і зв’язку відбулося урочисте відкриття сучасної навчальної лабораторії з вивчення систем відеоаналітики «Проєктна лабораторія Kobi Software: полігон з сучасних систем відеоаналітики».
Ініціатором та інвестором проєкту виступила компанія-стейкхолдер нашого університету — Kobi Software, яка вже багато років впроваджує інноваційні рішення у сфері відеоспостереження, аналітики та безпеки.
Під час відкриття з вітальним словом до присутніх звернувся ректор ДУІТЗ Олександр Назаренко. У своєму виступі він наголосив на стратегічній важливості партнерства з високотехнологічним бізнесом:
«Університет не може залишатися осторонь тих процесів, що відбуваються на ринку сучасних технологій. Сьогодні роботодавці потребують фахівців, які не лише володіють теоретичними знаннями, а й мають практичні навички роботи з інноваційними рішеннями. Саме завдяки таким партнерам, як Kobi Software, наші студенти отримують можливість навчатися в умовах, максимально наближених до реальних практичних завдань. Це — приклад ефективної взаємодії освіти й бізнесу, що створює нову якість підготовки ІТ-фахівців». Олександр Аскольдович зазначив, що не тільки підготовка майбутніх фахівців, а й подальше їхнє працевлаштування є одним з головних пріоритетів діяльності ДУІТЗ.
Генеральний директор компанії “Kobi Software” Олексій Вихристюк презентував рішення компанії, можливості застосування, програмно-апаратні рішення, з якими відтепер зможуть працювати студенти у фокусі відпрацювання практичних кейсів з напряму відеоаналітики.
Компанія “Kobi Software” спеціалізується на створенні унікальних програмно-апаратних рішень, які використовуються на об’єктах критичної інфраструктури, у сфері рітейлу, безпеки, проєктах типу “Безпечне місто” тощо.
«Наша система дозволяє значно швидше здійснювати розшук викрадених автомобілів або зниклих осіб, оперативно інформує про дорожньо-транспортні пригоди та інші надзвичайні ситуації. Дані миттєво відображаються на інтерактивній карті подій, що дає змогу відповідним службам швидко реагувати та вживати необхідних заходів. Саме вміння ефективного застосування всіх функціональних можливостей комплексу буде відпрацьовуватися студентами на базі нової лабораторії. Також хочу підкреслити, що обладнання, представлене у цій лабораторії, зокрема аналітичні модулі ZetPro, вже використовується в реалізованих нами проєктах. Це — українське високотехнологічне виробництво, яким ми по-справжньому пишаємось», — зазначив Олексій Вихристюк.
Керівник лабораторії, помічник декана з питань співпраці з партнерами та стейкхолдерами, доцент кафедри кібербезпеки та технічного захисту інформації Сергій Стайкуца підкреслив важливість практичної складової в підготовці здобувачів освіти: «Використання навчально-тренувального полігону, побудованого на базі рішень Kobi Software, дозволить впровадити сучасні безпекові технології в навчальний процес з фокусом на практичну складову. Це – виклики сучасного світу і дуже добре, що здобувачі освіти отримають можливість працювати з реальними інформаційно-аналітичними технологіями, розумітися на відеоаналітиці та формувати свою експертизу».