До Дня слов’янської писемності та культури в Університеті відбулася низка просвітницьких заходів

Щорічно 24 травня в Україні й інших країнах світу відзначають День слов’янської писемності і культури та вшановують пам’ять святих рівноапостольних Кирила і Мефодія – творців слов’янської писемності.  Вперше це свято було відзначено в 1863 році на честь 1000-річчя створення слов’янської абетки. В Україні День слов’янської писемності і культури встановлено згідно з Указом Президента України від 17 вересня 2004 року. На честь вшанування Дня слов’янської писемності та культури 24 травня проходять заходи просвітницького і культурного характеру, науково-практичні конференції, зустрічі з читачами в бібліотеках, концерти і фестивалі, присвячені вшануванню української мови та культури. Звичайно, і для нашого вишу це свято є дуже важливим. Як зазначила завідувач бібліотеки Державного університету інтелектуальних технологій і зв’язку Олена  Грищенко, щороку в нашому університеті студенти разом з викладачами вшановують пам’ять творців слов’янської писемності – святих  Кирила і Мефодія. «‎У 862 році брати-просвітителі Кирило та Мефодій доповнили грецьку абетку, що сприяло появі «‎кирилиці»‎ і дало можливість розширити її застосування у слов’янському світі. На основі цієї абетки були створені абетки української, болгарської, македонської, чорногорської та інших мов. Одночасно зі створенням абетки брати працювали над перекладом зі старогрецької мови на старослов’янську Євангелія та Псалтиря. Це надало поштовх для розвитку національних мов, літератур та культур»‎, – відзначила  Олена Леонтіївна. У нашій бібліотеці проходить тематична виставка, на заняттях викладачі розповідають студентам про історію створення слов’янської абетки, а студенти готують тематичні доповіді, пишуть есе та вірші про рідну українську мову.