Захарченко Микола Васильович

професор

Під керівництвом Захарченка М.В. виконано дванадцять науково-дослідних робіт в рамках комплексної теми Міністерства зв’язку СРСР. Результати цих досліджень упроваджено заводами “Промзв’язок” (м. Одеса), “Контакт” (м. Саратов), НВО “Алмаз” (м. Калуга), радіоапаратури (м. Черкаси) та іншими спеціальними підприємствами. Вони знайшли відображення більше ніж в 300 наукових працях автора, що захищені 22 авторськими свідоцтвами.

• Науковий ступінь – доктор технічних наук – докторська дисертація: «Системи обміну даними інформаційно-обчислювальних мереж на базі багатопозиційних часових кодів»
  • Вчене звання – професор кібербезпеки та технічного захисту інформації.

У 1960 р. закінчив факультет телефонно-телеграфного зв’язку ОЕІЗ ім. О. С. Попова. В аспірантурі, яка відкрилася в ОЕІЗ, першим аспірантом був Захарченко М. В., який своєчасно й успішно її закінчив. Обіймав посади інженера, викладача, старшого викладача, доцента, декана факультету, очолював кафедру документального електрозв’язку.
Тривалий час професор Захарченко М. В. був проректором з навчальної роботи ОНАЗ ім. О. С. Попова і завідувачем кафедри інформаційної безпеки та передачі даних на громадських засадах (колишня назва – кафедра документального електрозв’язку).

Коло наукових інтересів
Кодування, системи підвищеної якості передавання, формування сигналів з заданими властивостями.