Шановні друзі!
Кафедра «Систем електронних комунікацій» є однією із спеціальних випускаючих кафедр університету за спеціальністю 172 – «Телекомунікації та радіотехніка».
Телекомунікаційні системи передачі є основою телекомунікаційних мереж, які починаються телефонною розеткою у Вашому домі або модемом Вашого комп’ютера та закінчуються аналогічними приладами у приміщенні Вашого співрозмовника, який може знаходитись у будь-якій точці земної кулі. Щомиті мільйони людей у всьому світі спілкуються по мережі один з одним, отримують аудіо та відео інформацію з мережі Інтернет, вирішують виробничі та економічні завдання.
Різні телекомунікаційні системи передачі забезпечують ці можливості. Вивчення принципів побудови та функціонування телекомунікаційних систем передачі та телекомунікаційних мереж, розробка перспективних систем передачі на нових принципах, проектування та експлуатація телекомунікаційних систем і мереж є предметом вивчення на кафедрі «Систем електронних комунікацій».
Кафедра веде підготовку фахівців і магістрів по 13 спеціальним дисциплінам. Випускники кафедри є резервом для поповнення викладацького складу кафедри молодими викладачами. Під час навчання студенти оволодівають знаннями і вміннями з розробки, проектування та технічної експлуатації цифрових систем передачі по металевих, волоконно-оптичним, радіорелейних і супутникових лініях зв’язку. Під керівництвом викладачів кафедри випускники готують і захищають випускні кваліфікаційні роботи.
Кафедра має п’ять навчальних лабораторій, обладнаних сучасною цифровою технікою зв’язку відомих фірм: Ericsson, Iskratel, Alcatel-Lucent, Фарлеп і Watson Telecom. Лабораторна база кафедри є однією з найбільших в університеті та містить зразки сучасного обладнання зв’язку та вимірювальних приладів:
– волоконно-оптичних систем передавання: – синхронний транспортний модуль STM-1 AXD-155 фірми Ericsson (завдяки якому на кафедрі змонтовано фрагмент системи передачі SDH); оптичний мультиплексор uMSPP-155 (фірми Watson Telecom); сервісний гнучкий мультиплексор-концентратор HTC-1100 (фірми Watson Telecom); мультиплексор CWDM FRM 220-MD40-UP02;
– обладнання мереж доступу (xDSL модеми; обладнання доступа по технології xDSL IP DSLAM 7324RU фірми Alcatel Lucent ; мультиплексор доступу цифрової абонентської лінії ISAM 7330 RU фірми Alcatel Lucent; Ethernet DSLAM Si-2000 фірми ISKRATEL;
– радіорелейна система AL13D E3 8×E1+Ethernet 13 ГГц PPC ALCOMA комплект (2ВЧ+2НЧ);
вимірювальних приладів для вимірювання параметрів та налагодження обладнання (вимірювачі рівнів електричного та оптичного сигналу, аналогові та цифрові осцилографи, рефлектометр, цифрові аналізатори спектру та ін.).
За останні роки придбано нове вимірювальне обладнання: цифровой осциллограф SIGLENT SDS1052DL+, Цифровой осциллограф UNI-T UTDM 12202CE, BDCOMP3310C, BDCOMONU, FiberFieldONU, Рефлектометр JDSUMTS 4000, VoIP-шлюз Grandstream Handy Tone 503, Оптичні тестери JDSUOMK, WatsonMspp-155, РРСП Alcoma, IPтелефон Cisco 7912 та інші. Завдяки цьому поставлені нові лабораторні роботи.
На базі цього телекомунікаційне обладнання і вимірювальних приладів на кафедрі створено лінійно-апаратний зал (цех), в якому за допомогою кабелів обладнання зв’язку об’єднується в моделі реальних мереж, що дозволяє максимально ефективно виконувати практичні завдання майбутніх фахівців. Навчальний лінійно-апаратний зал кафедри забезпечує якісну практичну підготовку фахівців.
Лабораторії кафедри ТКС надають студентам в процесі виконання лабораторних і практичних робіт потрібний досвід проведення вимірів характеристик сучасного обладнання і устаткування мереж, уміння діагностувати поломки й ушкодження, уміння конфігурувати й управляти характеристиками обладнання.
У навчальному процесі широко використовується обчислювальна техніка. На кафедрі є три комп’ютерних класи, обладнаних сучасними персональними комп’ютерами з цілодобовим доступом до мережі Інтернет. З використанням комп’ютерів проводиться ряд віртуальних лабораторних робіт. Теоретична підготовка студентів доповнюється практичною роботою під час лабораторних робіт на діючому сучасному обладнанні зв’язку та виробничою практикою на підприємствах зв’язку.
З повагою,
в.о. завідувача кафедри
систем електронних комунікацій Василь ОРЄШКОВ
Державний університет інтелектуальних технологій і зв'язку
65023, м.Одеса
вул. Кузнечна, 1
Державний університет інтелектуальних технологій і зв’язку © 2024