ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНИХ ТЕХНОЛОГІЙ І ЗВ’ЯЗКУ

Кафедра журналістики, соціальних комунікацій і ІТ-права

доктор політичних наук, доцент Кокорєв Олексій Вікторович

Кафедра журналістики, соціальних комунікацій і ІТ-права  (попередня назва – Кафедра політології, соціології та соціальних комунікацій) здійснює підготовку здобувачів вищої освіти за чотирма освітньо-професійними програмами.

1. Освітня-професійна програма 054 «Соціологія» – перший (бакалаврський) рівень вищої освіти.
2. Освітньо-професійна програма «Соціальні комунікації цифрового суспільства» спеціальності 054 «Соціологія» – другий (магістерський) рівень вищої освіти.
3. Освітньо-професійна програма 061 «Журналістика» за спеціалізацією «Реклама та зв’язки з громадськістю» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти.
4. Освітньо-професійна програма «Міжнародні комунікації» галузі знань 29 – Міжнародні відносини зі спеціальності 291 Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії першого (бакалаврського) рівня вищої освіти.
В умовах зростаючої інформатизації, розвитку цифрових форм активності громадян та електронних масових комунікацій Соціологія, Журналістика й Міжнародні комунікації, будучи сферами людської діяльності, що формалізують процес «гуманізації життя», останнім часом впевнено актуалізуються у політиці, бізнесі, соціальній і духовній сферах. Саме фахівці зі зв’язків з громадськістю, журналістики, соціології та задають нові імпульси розвитку сучасного українського суспільства. Тому основою навчального процесу на кафедрі є органічне поєднання науки, освіти й практики як необхідна умова формування високоосвіченої, творчої, конкурентоздатної особистості.
Підготовка бакалаврів спеціальності 054 «Соціологія» успішно здійснюється з січня 2006 року. Підготовка здобувачів вищої освіти за спеціальністю 061 «Журналістика» («Реклама та зв’язки з громадськістю») здійснюється з 2014 року, а зі спеціальності 291 «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії» – з поточного навчального року.
Кафедра забезпечує навчальну діяльність університету майже за 70 дисциплінами. Це пов’язано з реальною ситуацією та запитами ринку праці в Одеському регіоні. Випускники набувають компетенції, необхідні для працевлаштування в структурах державного та муніципального управління, консалтингових фірмах, відділах маркетингу, кадрових службах, в установах культури, засобах масової інформації, PR-агенціях і рекламних фірмах, в органах соціального захисту населення, в центрах вивчення суспільної думки й соціальних проблем, в громадських центрах, відділах із суспільно-політичних питань, консульських установах.
Фундаментальна і в той же час універсальна освіта дає змогу соціологу, журналісту або бакалавру з міжнародних відносин, суспільних комунікацій та регіональних студій за спеціалізацією «Міжнародні комунікації», який став випускником Державного університету інтелектуальних технологій і зв’язку (ДУІТЗ), зробити успішну кар’єру. Спектр професійної самореалізації випускників надзвичайно широкий: від закладів вищої освіти та шкіл до експертів з соціально-політичних питань в органах державної влади та місцевого самоврядування, політичних партіях і організаціях, кар’єри журналіста або менеджера з персоналу та зв’язків із громадськістю, спеціаліста з питань зайнятості та реклами, із суспільно-політичних питань.
На базі кафедри міжнародних відносин, суспільних комунікацій та ІТ-права відбуваються Всеукраїнські конкурси кваліфікаційних робіт зі спеціальності 061 «Журналістика» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти.
Освітній процес здійснюється із залученням професіоналів сучасної медіасфери України та країн ЄС, міжнародних організацій.
На кафедрі функціонують наукові гуртки здобувачів вищої освіти: науковий гурток «Інформаційна культура» – науковий керівник Коляда-Березовська Т.Ф.; науковий гурток «Правове забезпечення медіасфери» – науковий керівник Березовська Н.Л.; науковий гурток «Сучасні вектори геополітики» – науковий керівник Тарасов А.В. Результатом діяльності гуртків є публікації наукових праць їх членів у збірниках матеріалів науково-практичних конференцій та наукових виданнях.
Стратегія розвитку кафедри передбачає:
– подальше налагодження плідної науково-освітньої та інформаційно-культурної співпраці між спорідненими кафедрами ЗВО України та науково-освітнім середовищем світу (Болгарія, Данія, Казахстан, Німеччина, Польща, Словаччина);
– розробку програми запровадження спільних з партнерськими університетами програм подвійних дипломів, зокрема на магістерському рівні, для навчання на них українських та іноземних студентів;
– сприяння розробленню та втіленню короткотермінових міжнародних програм (наукові та навчальні візити, літні школи, стажування) для українських та іноземних студентів;
– організацію системної роботи щодо регулярного оновлення інформації про наукові та освітні проекти, які потребують фінансування в межах міжнародних грантів;
– сприяння пошуку партнерів кафедри;
– заохочення колективу кафедри до участі у діяльності відповідних професійних міжнародних асоціацій.
Сьогодні колектив кафедри виконує як навчально-методичну роботу, так і наукову, організаційну та виховну, а також орієнтований на виконання всіх задач, які ставляться перед кафедрою керівництвом Факультету бізнесу та соціальних комунікацій ДУІТЗ.

wsecn@suitt.edu.ua

3 поверх, ауд. 316

Про кафедру

        Наша історія

Новини

Галерея

Державний університет інтелектуальних технологій і зв'язку

Адреса:

65023, м.Одеса

вул. Кузнечна, 1

Державний університет інтелектуальних технологій і зв’язку © 2024