ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНИХ ТЕХНОЛОГІЙ І ЗВ’ЯЗКУ

Здобувачам факультету Телекомунікацій та радіотехніки

Підготовка фахівців на факультеті ведеться за двома спеціальностями; 172 – «Електронні комунікації та радіотехніка» та 174 – «Автоматизація, комп’ютерно-інтегровані технології та робототехніка». За наступними освітніми програмами: – на першому (бакалаврському) рівні: «Телекомунікації та радіотехніка», «Безпроводові та медійні технології» та «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології»,  термін навчання 3 роки 10 місяців;

-на другому (магістерському) рівні: освітньо-професійна програма  «Телекомунікації та радіотехніка» та «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології»,   термін навчання 1 рік 4 місяця; освітньо-наукова програма  «Телекомунікації та радіотехніка», термін навчання 1рік 10 місяців.       

Програми бакалаврської та магістерської підготовки спрямовано на підготовку кваліфікованих фахівців у сфері досліджень, проектування, розробки та генерації нових ідей і продуктів у 17 галузі «Електроніка, автоматизація та електронні комунікації». Здобувати вищу освіту можливо на іноземній мові (англійській) вже с першого курсу навчання у спеціальній групі.

Спеціальність 172  «Електронні комунікації та радіотехніка» входить до переліку МОН України спеціальностей з особливою підтримкою, що свідчить затребуваність наших випускників у галузі зв’язку та інших галузях.

Випускники спеціальності 172 «Електронні комунікації та радіотехніка» є фахівцями в області інноваційних технологій, спрямованих на ефективне впровадження та застосування сучасних й майбутніх безпроводових та медійних технологій у прикладних промислових, медичних, військових та наукових сферах, а також комерційних та некомерційних засобах масової інформації, e-урядуванні, е-медицині та інших сферах людської діяльності. Програми підготовки фахівців направлено на основи інформаційно-комп’ютерних технологій, що охоплюють всі проблеми безпроводових та медійних технологій. Такі як передавання, приймання, обробляння, зберігання, стиснення та відтворення аудіовізуальної та інших типів інформації. Електронні комунікації та радіотехніка – це різноманітні системи та мережі передачі інформації, які допомагають людям у всьому світі встановити зв’язок один з одним.

Згідно зі звітом Всесвітного економічного форуму останнє десятиріччя зробило автоматизацію всіх підприємств «реальністю, яку неможливо проігнорувати». Більш того, світова економіка робить автоматизацію основним трендом наступного десятиріччя.

В першу чергу автоматизація буде активно проводитись в чотирьох секторах: виробництво, транспорт, склади і роздрібна торгівля. А в перспективі передбачається, що більшість підприємств будуть наближеними до збуту малими повністю автоматизованими модулями, які будуть видавати продукцію певного виду на замовлення в тій кількості чи якості в якому буде замовлення.

Все це робить автоматизацію перспективною і універсальною  спеціальністю, яка дозволяє застосовувати інформаційні технології  для автономного функціонування будь-яких технічних систем.

Широко автоматизація розвивається і в галузі бізнес-процесів, зокрема в банківській сфері і офісах. Автоматизація змінює світ на наших очах, отже спеціалісти з розробки систем автоматизації будуть все більш затребуваними на ринку праці в майбутньому.

Принципи автоматизації є доволі універсальними, тому їх розуміння дозволяє спеціалізуватись в дуже різноманітних галузях. В залежності від здібностей спеціаліст з автоматизації може як підтримувати роботу існуючих систем, так і розробляти нові, які задовольняють вимогам бізнесу.

При необхідності спеціаліст з автоматизації може без особливих складнощів обрати суміжну професію: прикладний програміст, тестувальник програмного забезпечення, спеціаліст з комп’ютерного імітаційного моделювання технічних та нетехнічних систем, спеціаліст по роботі з системами автоматизованого проєктування, дизайнер графічних людино-машинних інтерфейсів, системний адміністратор, менеджер баз даних, спеціаліст по обслуговуванню та ремонту технічних засобів автоматизації.

Випускники факультету  працюють на інженерних та керівних посадах у бізнес-структурах, IT-компаніях, компаніях операторів, постачальників послуг в сфері телекомунікацій, державних службах та силових структурах.

Державний університет інтелектуальних технологій і зв'язку

Адреса:

65023, м.Одеса

вул. Кузнечна, 1

Державний університет інтелектуальних технологій і зв’язку © 2024